Våre eksperter

Her finner du en liste over våre landeksperter og eksperter på ulike fagfelt.

Land:

Afghanistan:

Margrethe Volden

Margrethe Volden
Avdelingsleder
Tlf: 479 08 879
E-post: Margrethe.Volden@nca.no 
Pressefoto

 

Angola:

MarianneSirkel.png
Marianne Opheim Sampo
Seksjonsleder
Tlf:
+47 934 05 816
E-post: Marianne.Opheim.Sampo@nca.no

 

 

Burundi:

MarianneSirkel.png
Marianne Opheim Sampo
Seksjonsleder
Tlf:
+47 934 05 816
E-post: Marianne.Opheim.Sampo@nca.no

 

Den demokratiske republikken Kongo:

Vibeke Skauerud

Vibeke Skauerud
Landdirektør
Tlf: +244 923 32 14 38
E-post: Vibeke.Skauerud@nca.no 
Pressefoto

MarianneSirkel.png
Marianne Opheim Sampo
Seksjonsleder
Tlf:
+47 934 05 816
E-post: Marianne.Opheim.Sampo@nca.no

 

Etiopia:

Eivind Aalborg

Eivind Aalborg
Landdirektør, Etiopia
Tlf: 971 67 987
E-post: Eivind.Aalborg@nca.no 
Pressefoto

Odd Evjen
Spesialrådgiver
Tlf: 970 62 357
E-post: Odd.Evjen@nca.no 

Guatemala:

Kristina Rødahl

Kristina Rødahl
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 473
E-post: Kristina.Rodahl@nca.no 
Pressefoto

Johan Hindahl

Johan Hindahl
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 462
E-post: Johan.Hindahl@nca.no 
Pressefoto

Haiti:

Johan Hindahl

Johan Hindahl
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 462
E-post: Johan.Hindahl@nca.no 
Pressefoto

 

Libanon:

Margrethe Volden

Margrethe Volden
Avdelingsleder
Tlf: 479 08 879
E-post: Margrethe.Volden@nca.no 
Pressefoto

 

Malawi:

Haldis Kårstad

Haldis Kårstad
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 471
E-post: Haldis.Karstad@nca.no 
Pressefoto

MarianneSirkel.png
Marianne Opheim Sampo
Seksjonsleder
Tlf:
+47 934 05 816
E-post: Marianne.Opheim.Sampo@nca.no

Mali:

 

Anne Cathrine Seland

Anne Cathrine Seland
Landdirektør Mali
Tlf: 0047 975 21 410
E-post: Anne.Cathrine.Seland@nca.no 
Pressefoto

 

MarianneSirkel.png
Marianne Opheim Sampo
Seksjonsleder
Tlf:
+47 934 05 816
E-post: Marianne.Opheim.Sampo@nca.no

Myanmar:

Margrethe Volden

Margrethe Volden
Avdelingsleder
Tlf: 479 08 879
E-post: Margrethe.Volden@nca.no 
Pressefoto

 

Pakistan:

Arne Sæverås

Arne Sæverås
Seniorrådgiver på Fred
Tlf: 99471459
E-post: Arne.Saeveras@nca.no 
Pressefoto

 

Palestina:

JohanneSirkel.png

Johanne Walle
Rådgiver, EAPPI
Tlf: 95961985 
E-post:
Johanne.Walle@nca.no

 

Romania:

Johan Hindahl

Johan Hindahl
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 462
E-post: Johan.Hindahl@nca.no 
Pressefoto

 

Somalia:

PioSirkel.png

Pio Ding
Seksjonsleder
Tlf: 97539051
E-post:Pio.Ding@nca.no

 

Sudan:

Odd Evjen
Spesialrådgiver
Tlf: 970 62 357
E-post: Odd.Evjen@nca.no 

 

Syria:

Margrethe Volden

Margrethe Volden
Avdelingsleder
Tlf: 479 08 879
E-post: Margrethe.Volden@nca.no 
Pressefoto

 

Sør-Afrika:

Bodil Michelsen
Rådgiver, Monitoring & Evaluation
Tlf:
+47 932 50 261
E-post: Bodil.Michelsen@nca.no

 
 

Sør-Sudan:

Odd Evjen
Spesialrådgiver
Tlf: 970 62 357
E-post: Odd.Evjen@nca.no 

 

Tanzania:

Gwen Berge

Gwen Berge
Landrepresentant, Tanzania
Tlf: 908 07 720
E-post: Gwen.Berge@nca.no 
Pressefoto

 

Zambia:

MarianneSirkel.png
Marianne Opheim Sampo
Seksjonsleder
Tlf:
+47 934 05 816
E-post: Marianne.Opheim.Sampo@nca.no

 

Fagfelt:

Bistand – innretning - faglig:

Ingrid Næss-Holm

Ingrid Næss-Holm
Rådgiver, Politikk og Samfunn
Tlf: 932 42 468
E-post: inh@nca.no 
Pressefoto

 

Flyktninger, naturkatastrofer og FN:

ChristianSirkel.png

Christian Visnes
Seksjonsleder
E-post:christian.visnes@nca.no

 

Humanitær politikk og det humanitære systemet:

Arne Næss-Holm
Utenlandssjef
Tlf: 975 01 125
E-post: Arne.Naess-Holm@nca.no 
Pressefoto

 

Klima:

Håkon Grindheim

Håkon Grindheim
Klimarådgiver
Tlf: 467 91 493
E-post: Hakon.Grindheim@nca.no 
Pressefoto

Claes Book
Seniorådgiver, Klima
Tlf: 464 42 108
E-post: Claes.Book@nca.no 
Pressefoto

Cash og beskyttelse:

Renata Marie Ellingsen
Seniorådgiver, Klima
Tlf: 416 14 313
E-post: Renata.Marie.Ellingsen@nca.no 

 

Norsk utviklingspolitikk:

Ingrid Næss-Holm

Ingrid Næss-Holm
Rådgiver, Politikk og Samfunn
Tlf: 932 42 468
E-post: inh@nca.no 
Pressefoto

 

Religiøse Minoriteter:

Arne Sæverås

Arne Sæverås
Seniorrådgiver på Fred
Tlf: 99471459
E-post: Arne.Saeveras@nca.no 
Pressefoto

 

Religion og utvikling:

Gwen Berge

Gwen Berge
Landrepresentant, Tanzania
Tlf: 908 07 720
E-post: Gwen.Berge@nca.no 
Pressefoto

 

Rettferdig fordeling,internasjonale skatteregler og Paradise Papers:

Kjetil Abildsnes

Kjetil Abildsnes
Seniorrådgiver, Økonomisk rettferdighet
Tlf: 982 46 435
E-post: Kjetil.Abildsnes@nca.no 
Pressefoto

 

Anti-korrupsjon:

KjerstiSirkel.png
Kjersti Borud Andresen
Seniorrådgiver
Tlf: 98246440   
E-post:kjersti.borud.andresen@nca.no

 

 

Kjønnsbasert vold (GBV):

Silje Heitmann

Silje Heitmann
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 465
E-post: Silje.Heitmann@nca.no 
Pressefoto

 

Seksuelle og reproduktive helserettigheter (SRHR):

Haldis Kårstad

Haldis Kårstad
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 471
E-post: Haldis.Karstad@nca.no 
Pressefoto

 

Vann, sanitær og hygiene (WASH):

ChristianSirkel.png

Christian Visnes
Seksjonsleder
E-post:christian.visnes@nca.no

 

Oljefondet:

Kjetil Abildsnes

Kjetil Abildsnes
Seniorrådgiver, Økonomisk rettferdighet
Tlf: 982 46 435
E-post: Kjetil.Abildsnes@nca.no 
Pressefoto

 

Urfolk:

Haldis Kårstad

Haldis Kårstad
Seniorrådgiver
Tlf: 932 42 471
E-post: Haldis.Karstad@nca.no 
Pressefoto