Unfortunately, this page is not translated to English

You can continue in Norwegian or go to the English frontpage.

Over 400 kirkeklokker ringte for Gaza

Torsdag 7. august klokken 15.00 ringte over 400 kirkeklokker over hele landet for sivilbefolkningen i Gaza.

Det var Bispemøtet i Den norske kirke som tok initiativet, og oppfordret alle kirker til å delta i denne symbolske handlingen for fred og solidaritet. 

Bakgrunnen er den alvorlige humanitære krisen i Gaza, der over 60 000 mennesker har mistet livet og millioner er drevet på flukt. 

Kirkeklokkene lød som et kall til bønn og handling for palestinere, muslimer og kristne, samt de gjenværende gislene - for alle som lider på Gaza. Samtidig ble det oppfordret til bønn, lystenning og handling. 

– Å ringe med kirkeklokkene gjennom gudstjenester eller seremonier er noe svært uvanlig. Men nå føler vi at vi må gjøre det, sa Biskop Sunniva Gylver. 

Støtt vårt arbeid i Gaza 

Kirkens Nødhjelp er til stede i Gaza og jobber hver dag for å hjelpe mennesker i nød. Sammen med lokale partnere deler vi ut mat, vann, hygienepakker og gir psykososial støtte til kvinner og barn. 

Vi oppfordrer alle som har mulighet til å gi en gave til vår innsamling for Gaza. Din støtte gjør en forskjell. 

Vipps til 2426. 

Flere nyheter

Solceller og en mann

Ny rapport: Hva er Norges rettferdige klimaansvar? 

Utviklingsministeren som ser på bilder i Bergens domkirke fra Kirkens Nødhjelp arbeid med skjeive i Afrika

Ut av skapet – inn i kirken

Johan Hindahl snakker med lokal innbygger.

50 år i Guatemala